Kennedy ailesi, akrabaları Robert F Kennedy yerine seçimlerde Biden’ı destekleyeceklerini açıkladı

T24 Dış Haberler

ABD’nin en tanınmış ‘siyasi hanedanlarından’ Kennedy ailesi, 2024 seçimlerinde bağımsız aday olan akrabaları Robert F. Kennedy yerine mevcut Başkan ve Demokrat Parti adayı Joe Biden’ı destekleyeceklerini açıkladı. 

Robert’ın altı kardeşinden Kerry Kennedy, Biden’ın Philadelphia mitinginde sahnede ABD Başkanı’na “kahramanım” diye hitap etti. Kennedy, Biden’ın başardıklarının babası eski ABD Adalet Bakanı Robert F. Kennedy ve amcası eski ABD Başkanı John F. Kennedy’yi gururlandıracağını söyledi. İki Kennedy kardeşi de suikasta uğrayarak hayatlarını kaybetmişti.

Ailesi adına konuşan Kerry, “Başkan Biden, babam ve amcamın savunduğu tüm hak ve özgürlükleri savundu” dedi ve ekledi; “Bu sebeple Joe ve Rose Kennedy’nin neredeyse her bir torunu Joe Biden’ı destekliyor. Doğru duydunuz, Kennedy ailesi başkanlık için Joe Biden’a desteğini açıklıyor”. 

Kennedy ailesinin desteğini almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyleyen Biden, “Donald Trump’ın vizyonu öfke, nefret ve intikamdan oluşuyor. 6 Ocak ayaklanmasını sahipleniyor, üstüne adaylığını kuruyor ve bir gün diktatör olacağının sözünü verdi” diye konuştu. 

Biden destekçileri, Robert F Kennedy’nin ABD Başkanı’ndan seçimleri kaybetmesine sebep olabilecek kadar oy çalmasından korkuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir